Nowoczesna sofa – jaki model wybrać?

Sofa to podstawowy element wystroju każdego salonu, dlatego jej wybór nie może być kwestią przypadku. Zanim zdecydujesz się na wybór odpowiedniego mebla, rozważ podstawowe kwestie dotyczące rozmiaru, kolorystyki oraz funkcjonalności. Pomimo że rynek obfituje w nowoczesne i eleganckie produkty, nie każda sofa spełni Twoje oczekiwania.  

Rozmiar sofy – na co zwrócić uwagę?

Jeśli masz większy salon, musisz zdecydować, którą jego część wypełni sofa. Czy chcesz dołączyć inne elementy zestawu wypoczynkowego lub krzesła? A może planujesz dokupienie stolika kawowego? Jeśli tak, najlepszym rozwiązaniem będzie prosta sofa lub w kształcie litery L. Jeśli szukasz mebla, który będzie centralnym punktem Twojego salonu, poszukaj kanapy o zaokrąglonych kształtach, które zajmą nieco więcej przestrzeni, ale zapewnią dużo miejsca do siedzenia. Jeżeli masz mały salon, prawdopodobnie będziesz potrzebować mniejszej kanapy. Mając mniej miejsca, każda sofa stanie się centralnym punktem pomieszczenia, dlatego tak ważny jest przemyślany dobór konstrukcji, który uzupełni resztę przestrzeni.

Jak wybrać idealną sofę?

Skuteczne zorganizowanie przestrzeni życiowej zaczyna się od analizy Twojego stylu życia. Co robisz najczęściej w salonie? Jeżeli lubisz relaksować się przed telewizorem, upewnij się, że sofa jest zwrócona właśnie w tym kierunku. A może uwielbiasz organizować wieczory ze znajomymi? W takim przypadku utwórz półkole wokół stołu i otocz sofę dopasowanymi kolorystycznie poduszkami albo krzesłami, aby stworzyć więcej przestrzeni do siedzenia. Celuj w proste rozwiązania – bez zbędnych załamań i zagłówków, które zmniejszą ilość miejsca użytkowego. Kształt sofy – przemyśl to! Jeżeli już określiłeś, jaki kształt będzie najlepiej pasował do pomieszczenia, czas zastanowić się, jaki model sofy spełni Twoje oczekiwania. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się meble w kształcie litery L, które doskonale nadają się do otwartych przestrzeni wymagających podziału. Z kolei proste i geometryczne meble to idealny wybór do klasycznych wnętrz.

Sprawdź również ofertę producenta na nowoczesne narożniki od meblejakchcesz.pl szeroka gama modeli oraz możliwość dopasowania idealnych mebli. W ofercie posiadają blisko 900 wzorów materiałów z różnych grup od plamo odpornych poprzez materiały łatwe w czyszczeniu czy też hydrofobowe.