Nowoczesna sofa odnajdzie się w każdej stylistyce pomieszczenia

Nowoczesna sofa to kluczowy trend w produkcji mebli i nieodzowny mebel w salonie. Kupując sofę zwracamy szczególną uwagę na wygodę, proporcjonalność do powierzchni pomieszczenia, oraz funkcjonalność. Ale są też inne kryteria, a jednym z nich jest nowoczesny design. Takie meble tapicerowane z łatwością wpisują się w przestrzeń każdego wnętrza, zarówno klasycznego, jak i utrzymanego w stylu minimalizmu. Piękno, funkcjonalność i wyrazistość są nadal w modzie, a modele nowoczesnych sof wyraźnie pokazują te cechy.

Nowoczesna sofa w minimalizmie i klasyce

Minimalizm i wszechstronność to główne kierunki w produkcji mebli tapicerowanych. Jednak taka forma nie neguje komfortu. Nowoczesna sofa pomimo braku przesadnego wystroju jest bardzo wygodna w użytkowaniu, posiada miękkie oparcie i podłokietniki, pojemne siedziska. Nie mniej popularne są modele o klasycznej formie. Niskie sofy z wykończeniem tekstylnym lub skórzanym nadają się do salonu i biura. Pasują do każdego wnętrza, dobrze komponują się z nowoczesnymi i tradycyjnymi meblami w klasycznym stylu.

Główne cechy nowoczesnych sof

Takie meble z ukrytymi kątami znów stają się poszukiwane. Sofy z zaokrąglonymi oparciami i siedziskami są wygodne i dobrze prezentują się w dużych salonach. Sprawiają wrażenie wyjątkowo miękkich i absolutnie wygodnych mebli, idealnych dla rodzin z dziećmi. Nowoczesna sofa wyróżnia się kompaktowością i ergonomią a nasze mieszkania często nie pozwalają na postawienie w salonie ogromnej sofy, na której zmieści się cała rodzina. Projektanci i producenci wzięli pod uwagę takie potrzeby swoich klientów i coraz częściej możemy spotkać niewielkie meble tapicerowane lub rozwiązania modułowe, które można łączyć i łatwo umieścić na ograniczonej przestrzeni.

Modne kolory w nowoczesnych sofach

Przeglądając katalogi producentów mebli tapicerowanych ich różnorodność zachwyca, ponieważ są wykonane w szerokiej gamie odcieni. Obecnie mamy możliwość wyboru modelu z monochromatyczną tapicerką lub, przeciwnie z wzorami i modnymi nadrukami. Miłośnicy błogiego relaksowania się przy wyborze nowoczesnej sofy preferują zgaszony róż, krem lub karmel. Sofy w tych odcieniach tworzą przyjemną atmosferę w pomieszczeniu, pomagając się odprężyć i osiągnąć maksymalne poczucie komfortu.

Te ponadczasowe odcienie dobrze komponują się z innymi neutralnymi odcieniami, a także wyglądają korzystnie z bardziej wyrazistymi akcentami kolorystycznymi: niebieskim, cytrynowym, a nawet szmaragdowym. Nadruki na meblach tapicerowanych składają z geometrii i florystyki. Na popularności nie tracą tkaniny z nadrukami i różnymi wzorami geometrycznymi. Stale popularne są wzory w postaci liści, w tym roślin tropikalnych, powtarzający się wzór rombowy, nadruk pasków. Miłośnicy klasyki wolą mały wzór geometryczny, klasyczną angielską kratę i delikatne kwiatowe wzory.

Nowoczesna sofa potrzebuje odpowiedniej tkaniny obiciowej

Innowacyjne tkaniny meblowe uderzają różnorodnością. Oprócz skór naturalnych producenci używają tkanin o rzadkiej urodzie: sztruksu, wełny, aksamitu. Jako bardziej praktyczną alternatywę dla nowoczesnej sofy możemy rozważyć pomysł na tapicerkę wykonaną z weluru lub ekoskóry, te materiały są po prostu tworzone na meble, na których często siedzimy. Mogą wytrzymać wielokrotne czyszczenie i odkurzanie, zachowując świeżość. Zawsze istnieje zapotrzebowanie na meble z tapicerką wykonaną z naturalnych tkanin, w szczególności lnu.Takie modele są szczególnie popularne do dekoracji wnętrz w stylu ekologicznym.